Čárda túra 2019

A 17. Csárda túra április 27-én került megrendezésre a Komáromi Napok keretén belül. A szeles időjárás jócskán megnehezítette a távok teljesítését, ami az indulók számán is megmutatkozott. A szervezőknek azonban így sem volt okuk a panaszra, hisz a kellemetlen időjárás ellenére 302 kerékpáros gyűlt össze a Hajós utcai óvoda udvarában, hogy teljesítse az 5 útvonal valamelyikét. A résztvevők végül összesen 14760 kilométert tettek meg.

A Classic 40 kilométeres távot 179 kerékpáros teljesítette. Az MTB 60 kategóriában pedig 44 bringás mérte össze az erejét. A visszajelzések alapján a pálya nyomvonala ismét nagyon élvezhető volt és a jelölések is hibátlanul sikerültek. A ROAD 80 távot 19 bringás, az EXTREM 110 távot pedig 27 bringás teljesítette. A CITY városi táv idei témája a víz témájáre volt felfűzve, így például meg kellett keresni a több mint száz éves tűzcsapot, de a Holt-Vág körül is voltak megoldandó feladatok. Ezt a távot 33-an teljesítették, főleg kisgyermekes családok. Az idei Csárda túran sem maradhatott el a tomboladíjak sorsolása, ahol fődíjként egy Vedora kerékpár találta meg új gazdáját. Aki pedig nem nyert a tombolán, az magával vihette a túrára készült emléklapot és fém kitűzőt, nem utolsó sorban pedig az élményt egy jó hangulatú szezonnyitó bringatúráról.

Az eseményt idén is meglátogatták csehországi testvérvárosunk, Blansko kerékpárosai. A szervezőknek és az esemény támogatóinak ezúton is köszönjük a túrához nyújtott segítséget.